Aktualności

21.12.2018

5. debiut wychowanka FC Wrocław Academy w Ekstraklasie

Wychowanek FC Wrocław Academy, Paweł Kucharczyk, zadebiutował wczoraj od pierwszej minuty w LOTTO Ekstraklasie, w meczu Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław. BRAWO CHŁOPAKU! JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!

 

Poniżej, znajdziecie Państwo wywiad z naszym bohaterem. 

Foto: Andrzej Szkocki/ Polska Press

 

– FCWA: Całe FC Wrocław gratuluję Ci debiutu w Ekstraklasie!
– P.K.: Dziekuję bardzo , duża właśnie zasługa w tym fcwa , bo myślę że tam chyba najbardziej się rozwinąłem jako piłkarz i spotkałem wielu wspaniałych ludzi którzy wiedzieli jak mnie poprowadzić


– FCWA: Miałeś debiutancką tremę?
-P.K.: Tak , odkąd się dowiedziałem ze zacznę w 1 składzie stres nawet na chwile mnie nie opuścił ale jak doszło do meczu starałem się go tłumić.


– FCWA:Kiedy dowiedziałeś się że zagrasz?
– P.K.: Na ostatnim treningu przed meczem , nie bezpośrednio od Trenera ale widziałem że ćwiczę z zawodnikami, którzy zaczną od 1 minuty.


– FCWA: Jak oceniasz swój występ?
– P.K.: Myślę że jak na debiut było w miarę pozytywnie , ale zamierzam się cały czas rozwijać i dążyć do tego żeby mieć na koncie coraz więcej meczy.


– FCWA: Jak potoczy się teraz Twoja przyszłość?
– P.K.: . Nie mam pojęcia , najchętniej zostałbym w drużynie która gra ekstraklasie , ale na ta chwilę nie wiem co przyniesie przyszłość.


– FCWA:Co chciałbyś powiedzieć chłopcom, którzy zaczynają swoją przygodę z piłką i ich rodzicom bo znamy drogę jaką przeszedłeś?
– P.K.: Ja miałem długą i w miarę ciężka drogę , bo od młodzików praktycznie do juniorów młodszych nie grałem w meczach ale się nie załamywaniem i cały czas robiłem swoje, ciężko trenowałem. Już w juniorach starszych zrobiliśmy z chłopakami Centralną Ligę Juniorów i tak się potem potoczyło ze dziś zadebiutowałem. Na pewno dużo pracować , jak najwięcej grać w piłkę i co najważniejsze być skromnym , w sensie piłkarskim , nie odlatywać jako nastolatek.


– FCWA: Czy zatrzymasz koszulkę z debiutu?
– P.K.: Tak, mam już ją.


– FCWA: Dziękuję za rozmowę i pamiętaj że trzymamy za Ciebie kciuki, pozdrów Rodziców i brata Piotrka.
– P.K.: Dziękuje , pozdrawiam całe FCWA !!!!!