Aktualności

25.03.2019

Bolesna klęska w derbach

Nasi juniorzy młodsi polegli w trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów w derbach Wrocławia ze Śląskiem 1:6.

Podopieczni Huberta Gałczyńskiego po dwóch porażkach chcieli koniecznie jak najlepiej wypaść na Oporowskiej. Gospodarze od samego początku wyszli jednak bardzo wysoko i tym stłamsili nasz zespół. Po jednej z akcji nasz zawodnik próbował wślizgiem zablokować dośrodkowaną piłkę, sędzia dopatrzył się jednak w tej interwencji zagrania ręką i wskazał na 11 metr. Mimo, że Fabian Mrozek wyczuł intencje strzelającego Dominika Stupieńko, miejscowi wyszli na prowadzenie.

W 22 minucie ten sam zawodnik podwyższył wynik po serii błędów w obronie. Na przerwę nasz zespół zszedł zdenerwowany i wydawało się, że zawodnicy Huberta Gałczyńskiego zaatakują od pierwszego gwizdka w drugiej odsłonie. Mimo kilku ataków, ponownie Śląsk strzelił bramkę, a 20 minut przed końcem było już 4:0. Nasi zawodnicy mimo ambitnej walki nie potrafili pokazać atutów w walce z rywalami. Pozytywnym impulsem był kapitalny strzał Dawida Kromera, który z 35 metrów posłał potężne uderzenie, a piłka wpadła w samo okienko bramki. Chwilę później kolejny fatalny błąd w defensywie spowodował, że Śląsk szybko przyćmił zapędy FC, a w doliczonym czasie gry jeden z graczy Śląska ustalił wynik na 6:1.

Skład: Fabian Mrozek – Aleksander Mikuś, Norbert Karasiewicz, Dawid Kromer, Dawid Trelka, Piotr Michalewski, Dominik Misztal, Dawid Kuźmiński, Konrad Polak, Wiktor Mosur, Filip Michalski – Stanisław Andrzejczak, Filip Kozłowski, Kacper Pasek, Michał Dryja, Michał Skowron, Dawid Ormiński.

W środę nasi juniorzy podejmą Odrę Opole. Początek spotkania o 16:00 na boisku GEM.