Aktualności

07.09.2019

Ekstraklasowe transfery: Filip Michalski

Trzeci zawodnik, który w letnim okienku transferowym opuścił FC Wrocław Academy, to Filip Michalski, który podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

 

Filip od wielu lat trenował w FC. Początkowo próbował swoich sił na bramce, szybko jednak przeniósł się na środek ataku, co okazało się jego przeznaczeniem. Szybko okazał się rodowitym snajperem, który hurtowo strzelał bramki.

 

W 2017 roku przeszedł do Śląska Wrocław, gdzie nie poszło mu najlepiej i wrócił w szeregi naszego zespołu. Szybko okazał się fantastycznym uzupełnieniem składu i z drużyną Huberta Gałczyńskiego święcił triumfy w postaci dwóch awansów do Centralnej Ligi Juniorów.

 

W minionym sezonie w rundzie wiosennej był podstawowym zawodnikiem zespołu występującego w CLJ U-17. Filip rozegrał w lidze 1021 minut i mimo, że nie strzelił gola, zbierał fantastyczne opinie, co nie umknęło uwadze innych klubów. Mimo propozycji z innych klubów z poziomu Ekstraklasy, zdecydował się na przejście do Śląska Wrocław, z którym podpisał dwuletni kontrakt. 

 

W tym sezonie Filip pod wodzą Krzysztofa Wołczka zagrał w Centralnej Lidze Juniorów U-17 w trzech spotkaniach, w których strzelił trzy bramki. Życzymy powodzenia w nowym klubie.