Aktualności

17.03.2018

FRED PACIENCIA I IAN DUBRAVIN (LIVERPOOL FC) SPĘDZILI CZTERY DNI W NASZEJ AKADEMII!

W dniach 8-11 marca gościliśmy w naszej akademii gości z Anglii, trenera bramkarzy Freda Paciencie i skauta klubu Liverpool FC Iana Dubravina.

 

Wizyta była skierowana na obserwację jednostek treningowych, wymianę doświadczeń oraz ocenienie naszych bramkarzy. Pobyt we Wrocławiu nasi goście rozpoczęli od piątkowych treningów U16-U17, następnie wizyta w budynku klubowym gdzie został przedstawiony model gry bramkarza FC Wrocław Academy, po czym był kolejny trening U19! W sobotę przedstawiciele THE Reds obejrzeli dwa mecze, U15 oraz U19.

 

O komentarz do wizyty anglików poprosiliśmy koordynatora bramkarzy Miłosza Gładocha;
„Jestem bardzo podekscytowany faktem, że to już trzeci klub europejskiego formatu, którego gościliśmy w naszej akademii. Było to kolejne duże doświadczenie dla nas jako klubu i trenerów, a przede wszystkim dla bramkarzy! Udowadniamy, że nasz plan i cel jest realizowany skrupulatnie i owocuje kolejnymi testami dla naszych podopiecznych! Spodobało się dwóch z czego jeden pojedzie na 14 dni testów do Liverpoolu, w którym będzie trenował w akademii oraz wyjedzie na turniej do Hiszpanii gdzie będą takie zespoły jak Manchester City, Manchester United, Valencia, Barcelona, Juventus i wiele innych. Jest to sygnał dla nas do jeszcze większej pracy!”