Aktualności

12.01.2019

Jakub Antczak po pierwszych dniach Talent Pro

Podopieczny Wojciecha Gąsiewskiego, Jakub Antczak od poniedziałku bierze udział w programie nadzorowanym przez PZPN, Talent Pro. Obecnie przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie będzie do środy.

 

W hiszpańskiej Esteponie odbywa się pierwszy zjazd najbardziej utalentowanych zawodników z roczników 2002, 2003 i 2004. Programem Talent Pro objętych jest 42 zawodników, którzy w przyszłości mają decydować o sile polskiej reprezentacji.

 

Projekt nadzoruje trener Bartłomiej Zalewski. Kuba w reprezentacji U-15 zadebiutował w listopadzie zeszłego roku.

Na początku zaczęło się zgrupowanie w hotelu Śląska Wrocław.  I dopiero następnego dnia wyjechaliśmy do Hiszpanii. Było naprawdę wszytko bardzo dobrze  zaplanowane. W pierwszy dzień pobytu w Hiszpanii mieliśmy rozruch, biegaliśmy na terenie ośrodka i podziwialiśmy widoki bo naprawdę jest tu bardzo ładnie. Dopiero następnego dnia zaczęły się treningi i wszytko związane z piłką. Jest tu przede wszystkim bardzo doświadczony sztab szkoleniowy, jest bardzo dużo trenerów chociażby od motoryki, przygotowania mentalnego i trenerów taktycznych. Co wieczór mamy naukę, czyli język angielski naprawdę bardzo fajny (trener nauczyciel ) i mamy po dwa cykle treningowe dziennie. Można naprawdę dużo wynieść z tego zgrupowania. Chociażby granie ze starszymi. Są tu aż trzy roczniki i w treningach jesteśmy podzieleni na grupy i zawsze się znajdzie jakiś starszy w danej grupie. Mamy za sobą już dwa mecze kontrolne, które były grane pomiędzy sobą i trwały 25 min. Super sprawa z tym programem „talent pro „można dużo wynieść z tego wyjazdu i być bardziej świadomy czego naprawdę się chce – powiedział Kuba.