Aktualności

15.04.2019

Śląsk lepszy w derbach

Świetne widowisko stworzyli kibicom trampkarze Śląska Wrocław i FC Wrocław Academy w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Lepsi okazali się gracze z Oporowskiej, wygrywając 5:3.

Już w pierwszych minutach meczu na boisku trwała wymiana „cios za cios”. Na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Wojciecha Gąsiewskiego, gdy wynik otworzył Jerzy Zender. Kilka minut później Śląsk wyrównał, ale znów na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Jakub Antczak. Chwilę później ponownie „Wojskowi” doprowadzili do remisu, gdy gola strzelił Dawid Matuszewski, wychowanek FC Wrocław Academy, który jeszcze kilka miesięcy temu grał w naszych barwach.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie nasz zespół stracił jednak w ciągu chwili dwie bramki, które strzelił Marcin Bartoń. Nadzieję w serca FC wlał jeszcze Marcin Orzechowski, jednak w końcówce ponownie Śląsk strzelił gola i po bardzo ciekawym spotkaniu zgarnął trzy punkty.

Skład: Filip Rutz – Daniel Pilchurski, Jakub Antczak, Jacek Gurgul, Norbert Kukuś, Maciej Mazur, Andrzel Okulicz-Kozaryn, Konrad Wiącek, Adam Wieczorek, Bartosz Wolny, Jerzy Zender oraz Kacper Kwaśnik, Marcin Orzechowski, Oleksander Somkin, Marcin Kaczor.