Aktualności

19.05.2019

Urwany punkt w Lubinie, liga utrzymana

Trampkarze FC Wrocław Academy zremisowali w Lubunie z Zagłębiem 1:1 i zapewnili sobie tym samym utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Starcie z „Miedziowymi” nie należało jednak do łatwych. W drużynie trenera Wojciecha Gąsiewskiego zaczęły odzywać się kontuzje, przez co nie zagrał m.in. Jakub Antczak. Gospodarze szybko narzucili swój styl gry i zepchnęli nasz zespół do defensywy. Akcje Zagłębia nie przekładały się jednak na bramki i na przerwę obydwa zespoły schodziły bez bramek.

W drugiej połowie mecz znacząco się nie zmienił, choć FC zaczęło dochodzić do głosu. W końcu to nasza drużyna wyszła na prowadzenie, gdy do piłki zagranej przez Marcina Kaczora najwyżej wyskoczył Marcin Orzechowski i pokonał bramkarza. Niestety nie udało się utrzymać do końca prowadzenia i kilka minut przed końcem jeden z zawodników gospodarzy pokonał Filipa Rutza.

Taki wynik jednak oznacza, że FC Wrocław Academy w przyszłym sezonie ponownie zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15!

Skład: Filip Rutz – Andrzej Okulicz-Kozaryn, Marcin Orzechowski, Szczepan Mazurek, Bartosz Wolny, Konrad Wiącek, Jacek Gurgul, Marcin Kaczor, Daniel Pilchurski, Jerzy Zender, Norbert Kukuś oraz Jan Mielczarek, Adam Wieczorek, Oleksander Somkin, Maciej Mazur.