Aktualności

18.04.2019

Zagłębie nie pozostawiło złudzeń

Aż 0:7 przegrali juniorzy młodsi z Zagłębiem Lubin w meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Szyki podopiecznym trenera Mariusza Perzyny pokrzyżowała czerwona kartka dla Fabiana Mrozka w pierwszych minutach spotkania. Bramkarz FC wyszedł do zbyt lekko zagranej piłki, jego wykop uprzedził jednak napastnik „Miedziowych”, przez co Fabian kopnął w nogę rywala, za co został odesłany do szatni. A to zdecydowanie podcięło skrzydła gospodarzom.

Kilka minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie i od tamtej pory na boisku istniał jeden zespół. Gospodarze nie mieli żadnych argumentów w walce z rozpędzonym rywalem, a przyjezdni konsekwentnie napierali na bramkę. Mimo kilku bardzo dobrych interwencji, Marcin Zarzycki aż siedem razy wyciągał piłkę z siatki. Seria fatalnych błędów w obronie i niemoc w ofensywie spowodowały bardzo słaby wynik.

Skład: Fabian Mrozek – Wiktor Mosur, Norbert Karasiewicz, Dawid Kromek, Dawid Trelka, Dominik Misztal, Jakub Trojanowski, Piotr Michalewski, Michał Dryja, Kacper Pasek, Dawid Ormiński oraz Marcin Zarzycki, Konrad Polak, Michał Skowron, Filip Michalski, Stanisław Andrzejczak, Aleksander Mikuś.