Aktualności

18.04.2019

Znów ta przeklęta końcówka

FC Wrocław Academy przegrało z Rozwojem Katowice 1:2 w kolejnym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Od początku było wiadomo, że Rozwój nie będzie dla naszego zespołu łatwym przeciwnikiem. I od pierwszych chwil było widać, że goście potrafią grać w piłkę. Przy wszelkich okazjach gości, świetnie w bramce spisywał się Dominik Noweta. Mecz był wyrównany, mimo, że trener Wojciech Gąsiewski musiał sobie poradzić z brakiem Jacka Gurgula, Filipa Rutza i Andrzeja Okulicza-Kozaryna.

Pierwsze bramki padły dopiero w ostatnich minutach. Najpierw po dośrodkowaniu Jerzego Zendera, piłkę do bramki skierował Bartosz Wolny. Kolejne minuty upływały i wydawało się, że nic nie może wyrwać naszemu zespołowi zwycięstwa. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, goście jednak wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Arbiter do podstawowego czasu doliczył aż pięć minut i właśnie wtedy jeden z zawodników przyjezdnych dał swojej ekipie trzy oczka.

Skład: Dominik Noweta – Marcin Orzechowski, Daniel Pilchurski, Oleksander Somkin, Jakub Antczak, Marcin Kaczor, Norbert Kukuś, Konrad Wiącek, Adam Wieczorek, Bartosz Wolny, Jerzy Zender, oraz Jan Mielczarek, Szczepan Mazurek, Maciej Lipkowski, Maciej Mazur, Marek Rogórz.