Aktualności

25.05.2019

Znów zabrakło minut. Utrzymanie bardzo daleko

Juniorzy młodsi przegrali 0:1 z Gwarkiem Zabrze, zmniejszając swoje szanse na utrzymanie w CLJ U-17 niemal do minimum.

 

Przed meczem obydwie drużyny dzielił jeden punkt. By zbliżyć się do utrzymania, obydwu zespołom potrzebny był komplet punktów. Przez większość czasu zarówno FC, jak i przyjezdni grali jednak asekuracyjnie, głównie skupiając się na tym, by nie stracić bramki. Kilkukrotnie nasz zespół ratował Jakub Trojanowski, ofiarnymi interwencjami blokując strzały. Bez zarzutów jak zwykle w bramce spisywał się Fabian Mrozek.

 

Brakowało jednak przede wszystkim dobrych akcji ofensywnych. Nasi gracze pojedynczymi sytuacjami zagrażali bramce rywali. Dobre okazje mieli Kacper Pasek, Dawid Ormiński i Filip Michalski, jednak bardzo pewny w bramce gości był Piotr Pietryga. Mecz rozstrzygnął się przy stałym fragmencie gry. W 88 minucie kompletnie bez opieki przy rzucie rożnym pozostał Mateusz Lachowicz, który przyjął piłkę kilka metrów od bramki i nie dał szans Fabianowi Mrozkowi. Nasi zawodnicy nie zdołali już odrobić strat. Po meczu pojawiły się łzy, co udowadnia, że nasi gracze dali z siebie wszystko. By utrzymać się w lidze trzeba już liczyć nie tylko na siebie. 

 

Skład: Fabian Mrozek – Wiktor Mosur, Jakub Trojanowski, Dawid Kromer, Dawid Trelka, Kacper Pasek, Piotr Michalewski, Dominik Misztal, Konrad Polak, Dawid Ormiński, Filip Michalski oraz Norbert Karasiewicz, Dawid Ostrowski, Krystian Kałużny.